מסילות אלומיניום

     
 

מסילות אלומיניום

מסילות אלומיניוםניתן למצוא היום בתחום התעשייה והבניה. ניתן למצוא היום פרופילים אלומיניום לכל מטרה, אם בשימוש של דלתות הזזה, אם בארונות או במטבח שלנו. בהרבה ארונות ניתן למצוא מסילות אלומיניום.  ידוע כי מסילות טלסקופיות העשויות מאלומיניום, הופכים את חיינו להרבה יותר קלים. גם בתנורים המשוכללים היום , ניתן למצוא מסילות אלומיניום טלסקופיות, בדרך כלל, מדובר על תנורי אפייה חדשניים ויוקרתיים. מבנה המסילה מאפשר העמדה אנכית של חלונות או סורגים כך שלא ייתכנו מכשולים בעת מעבר או ניקוי המסילות. גם בפרגולות וסוככים כמו סוככי זרוע חייבות להיות מסילות העשויות מאלומיניום על מנת שהסוכך ינוע לכיוון הרצוי.
 
מסילות אלומיניום
 
מסילות אלומיניום לווילונות
 
בכל בית יש ווילונות המורכבים על מסילות אלומיניום, היום יש שדרוג בתחום המסילות שעליהם מותקנים הווילונות וניתן למצוא שכלולים כמו מסילות אלומיניום חשמליות, כך שהפתיחה והסגירה של הווילונות, מתבצעת באמצעות שלט רחוק. היתרון של מסילות אלומיניום חשמליות כאשר מדובר במסילות המיועדות לווילונות, זניתן מכל מקום בחדר להפעילם. גם בתחום של צעצועי הילדים, ניתן לראות הרבה מסילות אלומיניום כמו בצעצועים מסוג, רכבות חשמליות, או מכוניות. מסילות האלומיניום, ניתנות לפירוק וניתן להרכיב אותן בדרכים שונות. גם במתקנים כמו בעיר השעשועים, ניתן לראות הרבה מתקני שעשועים, בהם ישנן מסילות אלומיניום כמו רכבות ההרים הנוסעות על מסילות וכן, מתקנים שונים העוברים במנהרות וגשרים.
 
בניית קירות גבס באמצעות מסילות אלומיניום
 
גם בתחום של חיפוי קירות גבס, ניתן למצוא מסילות מאלומיניום, שהן בעצם השלד של הקירות.  קירות הגבס, מותקנים על גבי מסילות האלומיניום ומהוות להם בסיס איתן ויציב. יש הרבה שימוש בתחום מסילות האלומיניום, במיוחד בבנייה, שבהם משתמשים בהם למטרות שונות ואף בתחום השיפוצים. מסילות האלומיניום, מקלות עלינו הרבה בכל התחומים, במיוחד כאשר מדובר בארונות הזזה או במגרות המטבח, שהרבה יותר קל לפתוח אותן כאשר ישנן מסילות אלומיניום המקלות את הפתיחה והסגירה. גם מתקנים של נכים, יש בהם מסילות אלומיניום במיוחד כשמדובר ברכב נכים בו יש מתקן מיוחד שיש בו מסילות אלומיניום על מנת להעלות ולהוריד את הנכה מהרכב כשהוא נמצא בכיסא גלגלים.